Průvodce výběrem materiálu oken a dveří

Který materiál patří do vašeho domu?

Dřevo

Pohladí na duši, je však třeba trochu více péče

Dřevo potěší na pohled a z domu vytvoří útulný domov. Tam, kde je, tvoří klidnou a příjemnou atmosféru. Hledáte-li kvalitního partnera, za kterého už nebudete muset hledat náhradu? Dřevěná okna vydrží i 100 let. Jsou také jednoznačně nejekologičtějším řešením. 
Ne nadarmo se okna vyrábí ze dřeva už stovky let.

+ Biologicky šetrné
+ Vynikající ochrana před chladem, větrem i vlhkostí
+ Nejširší možnost individualizace vzhledu
+ Životnost až 100 let
+ Nižší hmotnost
+ Tvarová i barevnostní stálost
+ Téměř neomezená životnost
- Vyžaduje pravidelnou údržbu
- Jednodušeji se poškodí
- Investičně nejnákladnější

Hliník

Vyzařuje luxus a eleganci

Hliník je všude tam, kde si lidé potrpí na kvalitu a moderní vzhled oken. Největší výhodou tohoto materiálu je jeho mechanická pevnost, odolnost a stálost. 

Pokud plánujete velkoformátová okna či posuvné dveře, hliník je jednoznačně perfektní volbou. Díky němu máte možnost zvolit velmi tenké rámy, které působí moderně, nadčasově a luxusně, aniž by utrpěly izolační nebo pevnostní vlastnosti. 

Čas bez potřeby náročné údržby se u hliníkových oken počítá na dekády. A vy si můžete v klidu užívat jejich vzhled, praktičnost a výhled bez rušivých elementů.

+ Vynikající funkční a designové vlastnosti
+ Téměř bezúdržbová
+ Ideální na velkoformátová okna a posuvné stěny
+ Prakticky neomezené možnosti barev
+ Téměř neomezená životnost
- Vyžaduje pravidelnou údržbu
- Může vám chybět dotyk dřeva

Dřevohliník

Kombinace tradice a modernity. Krásy a odolnosti. 

Ještě jste se nerozhodli, jestli zvolíte romantickou duši dřeva, nebo eleganci hliníku? Pak poznejte dřevohliník. Okenní rámy a dveře z tohoto materiálu perfektně izolují. Nabízí protihlukovou a protisluneční ochranu, ale také vysokou materiálovou stálost.

Základ dřevohliníkového okna tvoří stabilní vícevrstvý dřevěný hranol přiznaný z interiérové strany. Vnější stranu chrání hliníkové opláštění.

+ Dřevo vnáší do interiérů osobitost
+ Hliníkové opláštění chrání před vlivy počasí
+ Odolnost a stálost materiálů
+ Menší náročnost údržby
+ Široká škála barevnosti
- Investičně nákladnější
- Jednodušeji se poškodí

Plast

Skvělá volba v poměru cena vs. výkon

Všichni bychom si nejraději dopřáli to nejlepší, co existuje, ne vždy je to ale nutné. Vybrat si plastová okna a dveře neznamená přistoupit na špatnou kvalitu. I tento materiál má své nesporné výhody, za které vám poděkuje nejen váš rodinný rozpočet. 

S plastovými okny vás čekají desítky let spokojeného používání bez zádrhelů. Jejich hlavní výhodou je perfektní tepelná a zvuková izolace. Budit ze spaní vás nebude ani častá údržba, protože jsou velmi odolná vůči povětrnostním podmínkám. 

+ Vynikající poměr ceny a výkonu
+ Snadná údržba
+ Nemusí jít jen o tradiční bílou barvu. K dispozici jsou také antracitové odstíny profilu či velké množství barevných folií včetně imitace dřeva
+ Životnost až 100 let
+ Nižší hmotnost
- Při výběru profilu je třeba být ostražitý a hlídat si parametry jako je např. síla kovové výztuhy, kvalita rohových svárů nebo síla materiálu (ale s tím poradíme)
- Není ideální volbou pro velkoformátová okna a posuvné stěny

Jak se při výběru rozhodovat

Možná se ptáte, jaké jsou izolační a akustické vlastnosti jednotlivých materiálů. V tomto směru se nemusíte vázat na materiál – u všech je možné docílit nejvyšších možných standardů včetně standardů pro pasivní domy. Tyto vlastnosti se odvíjí od dalších parametrů, která okna mají. Rádi vás provedeme všemy okenními profily, které nabízíme a představíme vám jejich parametry.

Při volbě materiálu se tedy orientujte spíše podle vašich očekávání na stálost, individualitu, odolnost a náročnost na údržbu.

Zvolte dřevěná okna, pokud máte rádi přírodní materiály a nevadí vám jednou za rok provést drobnou údržbu. Dřevěná okna jsou skvělou volbou stvrzenou staletími.


Sáhněte po hliníku, jste-li fanoušek modernity a chcete technologicky nejdokonalejší okna. Je to sice nejnákladnější, ale máte po starostech.

Jděte do dřevohliníku, pokud byste rádi v interiéru koukali na krásné dřevo, ale zvenku žádáte nekompromisní ochranu před vlivy počasí.

Sáhnete po kvalitních plastových oknech, chcete špičkové okno, ale rádi byste zkrotili rozpočet stavby.

Žádný z profilů, které nabízíme není krokem do neznáma – v nabídce máme jen to, co bychom si sami dali do vlastního domu.

Ať už si vyberete jakýkoliv materiál, u nás nešlápnete vedle. I ta nejekonomičtější nabídka, kterou vám dáme je podepřena letitými zkušenostmi s kvalitními okenními profily.

Stovky
úspěsných realizací

Zavolejte nám
Volejte Vadeo

773 725 544
Marek Koutek, obchodní technik
marek.koutek@vadeo.cz